Rokoni kapcsolatok érdekkel ?!

Rokoni kapcsolatok érdekkel ?!

HozzászólásSzerző: Brownie » 2013.09.26. 13:07

Mennyire fordulhat elő az, hogy egy rokoni kapcsolat válik érdekkapcsolattá ?!

Az olyan ember, akinek a baráti kapcsolataival problémák vannak ( nem ápolja őket vagy egyszerűen nincsenek ), annál az embernél előfordulhat. Az élet rendje, hogy felnőtté válunk, elkezdünk dolgozni, családot alapítunk...

Rosszabb esetben belekerülünk egy olyan környezetbe, ahol már úgy érezzük, hogy nem jut elég energiánk arra, amit szeretnénk. Örülünk, hogy időnk van a családunkra ( férj, feleség, gyerek ), nem gondoljuk, hogy ebbe a kevés szabadidőnkbe még belefér egy kis baráti-rokoni látogatás, kapcsolatfenntartás. Az idő telik, már alig tudjuk, hogy kivel mi van, ki hol lakik, van-e gyereke, férjhez ment-e, stb. Azt gondoljuk, hogy a munkahelyünkön majd belépünk a fb-ra és megnézzük ott ( munkaidőben, nem szabadidőnkben ) hogy kivel mi történt, ennyi... Valójában szeretnénk találkozni, tartani a kapcsolatot, de annyira hajszolt életet élünk, hogy inkább a szabadidőnket pihenésre szánjuk és nem látogatjuk meg a szeretteinket, hanyagoljuk őket. Hirtelen, valami folytán mégis úgy döntünk, meglátogatjuk régen látott rokonunkat, akkor egy ideig megint nem kell elmennünk hozzá...és ha már ott vagyunk, akkor panaszkodjunk neki egész nap, hogy milyen rossz nekünk, nehéz az élet, milyen undok emberek vannak, zúdítsunk rá mindent a másikra és hasonló sztorik....és ha már ott vagyunk és jól leszívtuk a vérét, kérjünk tőle segítséget, mert rokonunk, aki szeret minket, akkor kötelessége segíteni is...

Történetem lényege és folytatása, hogy ezek után :?: gyakoribbá válnak a személyes találkozások és hirtelen a rokonnak rengeteg szabadideje lesz és elkezd érdeklődni, mert tudja, hogy segíteni fognak rajta, de kizárólag ÉRDEKből.
Brownie

Hozzászólás: 141

Re: Rokoni kapcsolatok érdekkel ?!

HozzászólásSzerző: Bébé » 2013.10.26. 19:43

Gondolod a vérszívás denevérdolog???
Bébé
Moderátor

Hozzászólás: 244

HozzászólásSzerző: Brownie » 2013.10.24. 08:14

Vannak kivételes esetek, pl. ha a család egy denevér-család :P akkor szívhatják egymás vérét, ugye? :)
Brownie

HozzászólásSzerző: Bébé » 2013.10.23. 08:12

Ahogy érzed és jó neked.
Ha szívják a véredet, akkor jogos utána az a hozzáállás, hogy menjenek a francba ... sőt, talán a legjobb megoldás lehet, saját lelki-testi és szellemi egészséged érdekében is. Ez még nem jelenti azt, hogy ha lezárod velük (magadban!) a kapcsolatot, hogy évek, évtizedek után ne kerüljenek újból elő az életedben - de most már hatástalanul rád nézve. :) (Tul.képp ez a megbocsájtás lényege: erőssé, éretté és bölccsé tesz, magasabb szintre emel szerintem).
Bébé
Moderátor

HozzászólásSzerző: Brownie » 2013.10.22. 10:52

Másik lehetőség, elengedni azokat a személyeket, akik nem haladnak veled vagy nem hagyják, hogy segítsünk rajtuk.

Én inkább ezt a megoldást szoktam választani :)
Brownie

HozzászólásSzerző: Bébé » 2013.09.27. 12:55

Hát ja ... meg kell tanulni korrektül kezelni az ilyeneket ...
Bébé
Moderátor

HozzászólásSzerző: Brownie » 2013.09.27. 12:28

Nem és nem a válasz :?
Nem vagyok naiv :P mielőtt bebizonyosodott, már tudtam :) Sokan kihasználják az ember szeretetét sajnos...
Brownie

HozzászólásSzerző: Bébé » 2013.09.26. 17:44

Ezt felfoghatjuk más nézőpontból is.

1. Rájött, milyen jó tartani az említett rokonnal a kapcsoaltot, és még jól is jár vele, mert segít.
2. Tényleg csak le akarja húzni a másikat, és megtesz annyitr, hogy jópofizik neki.

Az a kérdés, hogy ha megfordulnak a szerepek, és az eredeti illetőnek lenne szüksége segítségre, egyáltalán felfogná-e, hogy mi van; nem beszélve arról, hogy számíthat-e a másik segítségére ... MEgmarad-e azok után is a kapcsolat, hogy az eredeti fél megadta neki a támaszt?
Bébé
Moderátor

Vissza: Barátság és rokoni kapcsolatok