Esettanulmány - Ti mit csinálnátok ezzel a sráccal??

Esettanulmány - Ti mit csinálnátok ezzel a sráccal??

HozzászólásSzerző: Bébé » 2013.09.24. 07:57

Több heylre lehetett volna nyitni ezt a topic-ot (serdülőkor, ifjúkor ...stb.), mégis úgy érzem talán idfe passzol a leginkább.

Ma nagyon sok srác küzd hasonló gonddal: igényeik vannak, erősen be vannak ragadva a kényelmi (komfort) zónájukba, és várják, hogy a "Jóisten" majd megsegítik. Természetesen a kényelmi zónájukat erősen védik racionalizációval, ész érvekkel, és makacsul ragaszkodnak dolgkohoz ...

(Az eset véletlenül katolikus" eset, természetesen a cikkel nem akarok ezzel kapcsolatban semmit sugallni, ugyanúgy lehetett volna nem hívő, vagy protestáns, vagy buddhista ... stb is az illető). Nyilván lehetne boncolgatni a családi háttérdinamikákat is, mivel arra most nincs sajnos rálátásunk, maradjunk a közvetlen megoldási keretben.

TI MIT KEZDENÉTEK VELE? HOGYAN SEGÍTENÉNEK NEKI (mármint a cikk szerzőjének), és esetleg egy potenciális boldog leendőjén??

"http://koronascimer.blog.hu/2013/09/22/parvalasztas_a_magyar_ifjusag_2012_tanulmany_tukreben"

Bemásolom a cikket:

Párválasztás a Magyar Ifjúság 2012 tanulmány tükrében

Huszonhat éves római katolikus értelmiségi vagyok, Budapesten lakom. Minden héten járok misére, komolyan gondolom a hitem. Teljes munkaidőben dolgozom, de szüleimmel élek, mivel így rengeteg pénzt tudok félretenni.

Alig pár napja jött ki a Magyar Ifjúság 2012 kutatás, mely egy átfogó tanulmány a magyar 15-29 évesekről. Érdeklődve töltöttem le és nyitottam meg, majd az elején található tartalomjegyzéknél beugrott valami.

Van egy epizód az Így jártam anyátokkal című sorozatban, melyben Ted és Barney egy társkereső irodában köt ki. Itt dr. Love kiszámolja, hány potenciális hölgy jöhet szóba Ted számára New Yorkban. Miért ne számolhatnám ki én is, hogy hány potenciális feleségemet ismerhetem meg? Megvan az összes adat amire szükségem van! Így hát nekiveselkedtem.

1987 elején születtem. Nálam idősebb hölgy nem jöhet szóba, fiatalabb igen. Talán 5 éves korkülönbség még rendben van, mire 28 leszek ő 23. Tehát akik szóba jöhetnek a 87, 88, 89, 90, 91, 92-es években születettek. A tanulmány szerint összesen 370.685 hölgy felel meg e paraméternek.

Tegyük fel, hogy nem ismerek lehetetlent, bárkit meg tudok hódítani és elvetem azt a tényt, hogy a 21 éves hölgyek majd 60%, a 26 évesek majd 80%-a él párkapcsolatban. A tíz parancsolatot viszont vegyük figyelembe: „Felebarátod házastársát ne kívánd!”. A házas hölgyek aránya a 21 évesek körében 3%, 22 évesek körében 5%, 23 évesek körében 10%, 24 évesek körében 15%, 25 évesek körében 18%, 26 évesek körében 20%. Tehát ma Magyarországon 326.590 számba vehető hajadon van. Keresztelés alapján nagyjából ennek a 60%-a katolikus, tehát 195.954,23 hölgy. Templomba járóként csak hasonló emberrel tudnám elképzelni az életem. A tanulmány szerint 2012-ben a fiatalok 4%-a gyakorolta minden héten a vallását. Ezek alapján 7838,17 hölgy jöhet szóba. Budapesten a fiatalok 15%-a él, tehát már csak 1175,73 hölgyet ismerhetek meg, és ebben benne vannak azok is, akik két egyjegyű számot nem tudnak fejben összeszorozni, akiknek csurog a nyáluk, zsíros a hajuk, tetőtől talpig lenvászonban járnak, tarisznyával a vállukon. Ha belegondolok abba, hogy hány hölgyből mondanám azt, hogy intellektuálisan partner, igényes és ápolt, és magasságban sincsen radikális különbség, akkor jóindulatúan azt mondhatom, hogy tizenötből egy. Nagyon jóindulatúan. Ezek alapján 78,38 hölgy jöhet szóba, akiknek nagyjából a 71,42%-a párkapcsolatban él, tehát ha nem akarom más barátnőjét lecsapni, akkor 22,39 szabad normális katolikus templomba járó hölgy jöhet számításba.

Ezek a minimális paraméterek. Ezek után jönnek a finomságok, mint a Gary Chapman-féle öt szeretetnyelv, melyben ha arra törekednék, hogy ugyanaz legyen az elsődleges szeretetnyelvünk, akkor a hölgyek négyötödét vethetném el. Az elsődleges nyelv azonossága számomra nem szempont, de az mindenképp szerencsés, ha az első két szeretetnyelvben van átfedés, erre az esély 70%, tehát 54,87 ilyen hölgy van, akik közül 15,68 nem él párkapcsolatban. Ezek közül csak 14,68-nál van esélyem, mert az egyik pont augusztus elején adta ki utamat. Továbbá örülnék, ha szeretne színházba járni, tudná értékelni a komoly zenét, választékosan beszélne, ne csak templomba járó legyen, hanem hívő is. A minden tizenötből egy talán magába foglalja ezeket, de akkor nagyon jóindulatú voltam az aránnyal. Az, hogy teljesen hasonló gondolkodásúak legyünk, fel sem merül, hisz nem árt ha kiegyensúlyozzuk egymás hülyeségét.

Már nem emlékszem pontosan Ted Mosby-nak mit mondott dr. Love, de talán egy számjegyű volt a végeredmény, amihez képest az általam számoltak optimizmusra adnak okot. Bízni kell az Isteni gondviselésben, és tevékenyen élni, „Mert mindenki, aki kér, kap, aki keres, talál és aki zörget, annak ajtót nyitnak.”. Bizonyára nem pontos a számításom, és több helyen véthettem hibákat, de célom nem egy pontos végeredmény volt. Arra szerettem volna felhívni a figyelmet, hogy mennyire nehéz feladat a párválasztás, és hogy milyen kevesen vagyunk mi, templomba járó fiatal katolikusok.
Bébé
Moderátor

Hozzászólás: 244

Re: Esettanulmány - Ti mit csinálnátok ezzel a sráccal??

HozzászólásSzerző: Bébé » 2013.10.26. 19:50

Pont ezért szar az, hogy ha beszélünk róla, mert egy segítőnek ez spontán kell működjön, nem taktikából ...
Bébé
Moderátor

HozzászólásSzerző: Brownie » 2013.10.24. 08:33

Érthető voltál, nem vagyok qka juli :lol: és 1et értek veled.
Nem taktikus ez kicsit?
Brownie

Hozzászólás: 141

HozzászólásSzerző: Bébé » 2013.10.23. 08:01

Hát tipikus síkos hal eset ... minél jobban meg akarod fogni, annál inkább kicsúszik a kezeid közül ... Ha meg akarod neki mondani a frankót, kioktatni, könnyen elmenekülhet, racionalizál, kifogásokat keres ... Ha meg akarod helyette csinálni, akkor a felelősséget áttolja, vagy a sikert neked tulajdonítja, ő nem tesz semmit ("komfortzónában" marad).
De ha hagyod magadhoz "édesgetni", akár a tenyeredből is ehet ... és mehet a munka ... persze óvatosan. Persze ez egy általános képlet, nem mindenkinél jön be ... valaki kimondottan a noszogatást élvezi ...
Szerintem amiről beszélsz, az a ráhagyás ... ott persze nem történik előrelépés. Nagyon ügyes összjáték kell sztem egyeseknél a haladás, és a stagnálás között. Remélem érthető voltam.
Bébé
Moderátor

HozzászólásSzerző: Brownie » 2013.10.22. 10:21

Aki nem hagyja, azzal nem lehet mit kezdeni :)
Hadd várjon, majd ha nyugdíjas lesz, rájön, hogy túl sok volt az elvárás...bla-bla :)
Brownie

HozzászólásSzerző: Bébé » 2013.09.28. 19:21

Szia!
Hát ha azt gondolod, hogy vagy egy tuti módszerem/technikám, amivel hipp-hopp ezt meg azt csinálnám vele, és akkor tutira meg fog majd javulni, akor tévedsz :)
Egyenlőre várom azt ki hogy látja az esetet. Annyit elárulok, hogy általános irányelvekben gondolkodom ... :)
Bébé
Moderátor

HozzászólásSzerző: Brownie » 2013.09.27. 20:43

Bébé, Te mit kezdenél a sráccal????
Brownie

HozzászólásSzerző: Bébé » 2013.09.26. 12:31

Brownie: Ha nem vagy sértő, bántó, alázó, uszító és főleg nem igénytelen primko, akkor sztem bármit ...

ADM: a gondolatok még édes kevés. A legtöbb tudja ám mi van ... csak belsővé is kell tenni, azonosulni; majd csak így jelenik meg viselkedésében is zsigerből a dolog ... szóval jó gondolatokat bárhol magára szedhet az ember ... ráadásul tele van a világ észosztókkal és jobbnál jobb, sőt egymásnak ellent mondó gondolatokkal. Lehet válogatni ... :) MEg ha valaki kényelmes, akkor alátámasztani a kényelmét ... és akkor megint a kiinduló problémához lyukadtunk vissza. Szóval ki mondja meg, hogy mi a jó???
Bébé
Moderátor

HozzászólásSzerző: ADM » 2013.09.26. 10:56

Mit csinálnék?
Új gondolatokat adnék neki mert ahogyan most gondolkodik az eleve kudarcra van ítélve.
ADM
Adminisztrátor

Hozzászólás: 265

HozzászólásSzerző: Brownie » 2013.09.26. 10:05

Kezdek félni tőled!!!! :shock: :taps:

A számból vetted ki a szót!!! :D

Szolid, kedves vagyok :) vagy próbálok maradni, nem tehetem meg, hogy ilyen csúnyán fejezzem ki magamat... :D
Brownie

HozzászólásSzerző: Bébé » 2013.09.24. 10:22

Lol :D
Mondd ki nyugodtan: elzavarnád egyet jót d*gni! :D:D:D
Bébé
Moderátor

HozzászólásSzerző: Brownie » 2013.09.24. 10:20

:x visszafogom magamat, nehogy elzavarjatok innen!
A nagyon "kedves" véleményem az, hogy akinek ennyire sok elvárása van, annak igen türelmesnek kell lennie. Megoldás lehet, hogy kompromisszumot köt magával vagy vár a :SRCE Nőre.
A már kevésbé "kedves" véleményem pedig az, hogy el kellene mennie egy kis önismereti-tréningre vagy pszichológushoz küldeni. Komoly gondjai lehetnek, ha statisztikát vezet a női lehetőségekről. BCG-mátrixot nem készített????
Brownie

Vissza: Szexuális és nemi nevelés